تاکید رئیس جمهوری اکوادور بر اهمیت سرمایه گذاری چین در این کشور

رئیس جمهور اکوادور براهمیت سرمایه گذاری چین دراکوادور تاکید کرد.

اکوادرو در همسایگی پرو و کلمبیا یکی از کشورهای فقیر آمریکای لاتین محسوب می شود که رافائا کوره آ رئیس جمهور آن تلاش می کند با جذب سرمایه های خارجی در بخشهای مختلف اوضاع اقتصادی کشور را ارتقاء بخشد.

پاتریسیو سامبرانو نماینده اکوادور در پارلمان امریکای لاتین روز چهارشنبه 22 ژوئیه در اظهاراتی گفت: در راستای اهداف کوره آ ،اکوادور به دنبال تقویت مناسبات با چین ودیگر کشورهایی است که در عرصه جهانی درمسیر توسعه و پیشرفت قرار دارند.

وی افزود: دراین راستا ما درصدد استفاده از اعتبارات و سرمایه گذاری خارجی دربخشهایی مانند؛ نفت ، گاز و ارتباطات هستیم و نیز به دنبال ایجاد ائتلاف با دولتهایی هستیم که در صدد کمک به توسعه کشورهای فقیر باشند .

به اعتقاد کارشناسان، با کاهش قدرت اقتصادی آمریکا و کاهش ارزش دلار در برابر ارزهایی همچون یوان و یورو و از سوی دیگر گسترش حوزه نفوذ چین به عنوان یک پدیده نوظهور در اقتصاد جهانی، امریکای لاتین درحال تجربه دوران بسیار مهمی است که در آن امکان گفتگو در شرایط برابر با دیگر کشورها را به وجود آورده است.

بعلاوه دولت هایی مانند چاوز ، کوره آ و کاسترو درمنطقه روی کار آمده اند که به فکر تقویت نقش ملت های خود بوده و با تشکیل اتحادیه هایی از جمله اتحادیه کشورهای آمریکای لاتین (مورکوسور) و پارلمان آمریکا ، مخالفت خود را با سیاستهای آمریکا اعلام کرده اند که این مسئله موجب نگرانی آمریکا نیز شده است ، چرا که واشنگتن جایگاه خود را در آمریکای لاتین ازدست رفته می بیند.

 

پابلو داوالوس، اقتصاددان دانشگاه کاتولیک اکوادور، معتقد است با توجه به این که رئیس جمهوری اکوادور از روسیه نیز اعتبارات چشم گیری دریافت کرده است ، به نظر می رسد که می خواهد با دو کشور روسیه و چین که نقش مهمی در عرصه اقتصاد بین المللی ایفا می کنند ، مناسبات گسترده ای داشته باشد.

 

وی خرید تسلیحات نظامی از چین را هم یکی از اهداف اصلی اکوادور در تقویت ارتباطش با پکن عنوان کرد و گفت: قطعا این بخش مهم می تواند در مجموعه همکاری های اکوادور با دیگر کشورها نیز قرار داشته باشد .

 

با توجه به نیاز چین به بازارهای جدید به نظر می رسد کشورهای آمریکای لاتین جایگاه مناسبی برای فروش محصولات ارزان قیمت چینی هستند ، به همین دلیل کارشناسان معتقدند که چین در مدتی کمتر از ده سال قادر خواهد بود تمام موانع را پشت سر گذاشته و اقتصاد بیشتر کشورهایی را که دچار بحران بدهی هستند به اقتصاد خود وابسته کند و به یک رغیب سرسخت و خطرناک برای بزرگترین اقتصاد جهان یعنی آمریکا مبدل شود.

/ 1 نظر / 10 بازدید
پایگاه خبری سبد نیوز (www.s‌a‌b‌ad‌news.com)

ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی پایگاه خبری سبد نیوز پس از ماه ها تحقیقات آکادمیک و میدانی به این نتیجه رسید که تنها در سه حوزه فرهنگ و هنر ، اقتصاد و فن آوری اطلاعات اخبار و رویدادهای گوناگون را از ده ها خبرگزاری ، روزنامه ها، سایت ، شبکه های ماهواره ای و... جمع آوری کند و در بخش ها و زیر مجموعه های تخصصی در اختیار علاقمندان بگذارد. چناچه شما نیز همچون هزاران کاربر دیگر دغدغه هایی از جنس هنری ، اقتصادی و یا آی تی دارید با ما همراه شوید و در صورت تمایل می توانید آخرین اخبار این پایگاه را در سایت و یا وبلاگ خود داشته باشید، کد اخبار سبد نیوز را از آدرس زیر در وبلاگ خود کپی کنید: http://www.s‌a‌b‌ad‌news.com/links.php با تشکر پایگاه خبری سبد نیوز www.s‌a‌b‌ad‌news.com