افزایش تعداد بی خانمان ها در آمریکا

بر اساس گزارش موسسه آمریکایی " اتحاد برای مبارزه با بی خانمانی " ، آمارهای دولتی حاکی از وجود 633 هزار و 782 بی خانمان در آمریکا است و پیشبینی می شود با توجه به بحران کاهش بودجه دولت ، پدیده " کارتن خواب " ها در این کشور افزایش یابد.

بر اساس گزارش این نهاد غیردولتی ، تعداد بی خانمان ها در 28 ایالت آمریکا سال 2012 نسبت به سال 2011 / 10 درصد افزایش یافته است و به دلیل بحران کاهش بودجه که تمام بخش های دولتی و عمومی آمریکا را تحت تاثیر قرار داده ، این رقم در سال 2013با سرعت بیشتری در حال افزایش است.

به دلیل اختلاف شدید دموکرات ها و جمهوریخواهان بر سر حل مسئله کاهش خودکار بیش از یک و نیم تریلیون دلاری ، بودجه بسیاری از بخش های دولتی آمریکا کاهش یافته است.

کاهش بودجه تاثیر گسترده ای بر بخش های آموزش، بهداشت و بسیاری از بخش هایی داشته است که از بودجه فدرال تغذیه می شوند .

برخی رسانه های آمریکایی نوشته اند آمار واقعی بیکاری در این کشور نزدیک به دو برابر آماری است که به صورت رسمی اعلام می شود . این رسانه ها آمار واقعی بیکاری در آمریکا را 14 ممیز 3 دهم درصد اعلام کرده اند .

مقامات ایالت"تنسی" گفته اند تعداد دانش آموزان بی خانمان در مدارس دولتی این ایالت ، به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. در"تنسی" در سالهای اخیر ،تعداد دانش آموزان بی خانمان این ایالت از 6565 به 11658 (یعنی نزدیک به افزایش 74 درصدی) افزایش یافته است. علاوه بر این، مدارکی در دست است که نشان می دهد از همه دانش آموزان بی خانمان تنسی ، آمارگیری نشده است و این افزایش ممکن است مربوط به از دست دادن شغل و یا مشکلات دیگری باشد که به خاطر شرایط اقتصادی ، خانواده ها را تحت تأثیر قرار داده است .

به دلیل بحران اقتصادی و سیاست های ریاضتی دولت اوباما ، آمار بیکاری به بالاترین میزان خود پس از رکود اقتصادی بزرگ در دهه 1930 رسیده است و تعداد بیشتری از خانواده ها را بخصوص در شهرهای بزرگی مانند نیویورک تهدید می کند. آمارها نشان می‎دهد تعداد افراد بی‎خانمان در شهر نیویورک به بیش از 50 هزار نفر رسیده که در نوع خود کم سابقه است.

در سایر شهرهای آمریکا نیز تعداد بی‎خانمان‎ها افزایش چشمگیری داشته است.

سازمان امور کهنه سربازان امریکایی نیز اعلام کرد،بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ کهنه سرباز یا در خیابان‌ها و یا در خانه‌های موقت زندگی می کنند و از کالابرگ‌های کمکی فدرال ، برای پرداخت اجاره‌خانه استفاده می‌کنند.

وضعیت بی خانمانها در آمریکا درحالی رو به وخامت است که گروهی از کارشناسان صندوق بین المللی پول نیز اعلام کردند، میلیون ها آمریکایی به دلیل عدم توان بازپرداخت وام های دریافتی خود، در خطر از دست دادن خانه هایشان هستند . تاکنون حدود دو ونیم میلیون نفر آمریکایی ، خانه و یا واحد آپارتمانی خود را از دست داده اند و یک و نیم میلیون نفر دیگر نیز مشخصا از بازپرداخت وام های خود بازمانده اند و در معرض خطر از دست دادن خانه های خود قرار دارند.

/ 0 نظر / 16 بازدید