برکناری سه معاون وزیر کشور روسیه در راستای اصلاحات وزارت کشور

دمیتری مدودف رییس جمهوری روسیه روز شنبه 11 ژوئن، سه معاون وزیر کشور روسیه را از کار برکنار کرد.

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین در گزارشی اعلام کرد که با حکم رئیس جمهوری روسیه، 'میخاییل سوخودولسکی' معاون اول وزیر کشور، 'یوگنی اشکولوف' و 'الکسی آنیچین' دو معاون دیگر این وزیر از کار برکنار شدند.

همچنین با حکم وی، ولادیسلاو پیوتروفسکی' از مقام رییس اداره پلیس استان لنینگراد و شهر سنت پترزبورگ نیز کنار گذاشته شد.

رییس جمهوری روسیه که در 28 ماه می برای اولین بار اقدام به اصلاحاتی در ساختار وزارت کشور کرد تا کنون با هدف اصلاحات در ساختار وزارت کشور روسیه و نیز اعلام نارضایتی از عملکرد برخی از پرسنل این وزارتخانه، حدود 50 مقام ارشد این وزارتخانه را از کار برکنار کرده است.

روزنامه «نیزاویسیمایا گازیه تا»، در این خصوص نوشت:"دمیتری مدودف "رئیس جمهوری روسیه تدابیر عملی خاصی را در رابطه با اصلاح ساختار وزارت کشور روسیه اتخاذ کرده که بر اثر آن وزارت کشور روسیه برخی وظایف و اختیارات خود را از دست داده است، ساختار این وزارتخانه دچار تغییرات خاصی شده و در رده‌های پرسنلی آن تغییرات جدی کادری دیده می شود.

مدودف درحالی که دستور برخی اقدامات برای اصلاح ساختار وزارت کشور روسیه را صادر کرد، قوانین مربوط به این دستورات را نیز برای تصویب به دومای دولتی روسیه تقدیم نمود تا تغییرات مورد نظر وی هرچه زودتر عملی شود.

بر اساس دستورات وی، تعداد کارکنان اداره مرکزی وزارت کشور تقریبا به نصف کاهش خواهد یافت، ضمن اینکه مقامات این وزارتخانه در صورت ارتکاب به جرم و تخلف از قانون، به مراتب شدیدتر از شهروندان عادی مجازات خواهند شد.

همزمان با این تحولات "رشید نورقلی اف " وزیر کشور روسیه نیز مسئول تحقق دستورات رئیس جمهوری در این زمینه‌ شد.

وی موظف گردید ظرف یک ماه طرح مربوط به اصلاح وزارت کشور را ارائه دهد.

در پایگاه اینترنتی کاخ کرملین نیز حکم رئیس جمهوری در خصوص برکناری گسترده برخی مقامات و چند انتصاب جدید در وزارت کشور منتشر شد.

رئیس جمهوری، دو معاون وزیر کشور را از سمت خود برکنار کرد و به طور همزمان دو تن از مقامات دفتر ریاست جمهوری را به سمت معاونین جدید رشید نورقلی اف منصوب نمود.

علاوه بر این چند تن از مدیران رده پایین‌تر در بخش‌های مختلف وزارت کشور را نیز از سمتشان عزل کرد که در مجموع تعداد افراد برکنار شده در این وزارتخانه به 15 مقام نظامی رسید.

لیونید ریشیدنیکوف مدیر موسسه مطالعات استراتژیک روسیه ضرورت اتخاذ این تدابیر عملی از سوی رئیس جمهوری روسیه را به دلیل نگرانی وی از وضعیت نیروهای انتظامی کشور خواند و گفت: اقدام برای اصلاح ساختار وزارت کشور روسیه بعد از آن شکل جدی به خود گرفت که یک سری جنجال‌ها و تخلفات جدی در رابطه با عملکرد مقامات نیروهای انتظامی رخ داد.

کارشناسان تاکید می‌کنند که اقدامات جدی انجام شده از سوی مدودف در رابطه با اصلاح ساختار وزارت کشور، نشان دهنده تقویت مواضع رئیس جمهوری در کشور است.

/ 0 نظر / 9 بازدید