بحران بیکاری در اتحادیه اروپا

آمارهای منتشر شده در ماه اکتبرامسال( 2012 )نشان می دهد که نرخ بیکاری در اروپا در این ماه نسبت به ماه گذشته (سپتامبر 2012 ) افزایش داشته است.

شبکه تلویزیونی فرانس 24 امروز (جمعه) در خبری فوری اعلام کرد:بر اساس اعلام مرکز آمار اروپا، "یورواستات"،آمار بیکاری در منطقه پولی"یورو" در ماه اکتبر 2012به رقم بی سابقه یازده و هفت دهم درصد رسید.

مرکز اطلاع رسانی" In Cyprus" نیز نرخ بیکاری در ماه ژانویه سال ۲۰۱۲ در اروپا را، ده ممیز هفت دهم درصد اعلام کرده بود.

این در حالیست که نرخ بیکاری در اروپای واحد در دسامبر ۲۰۱۱ میلادی ده ممیز شش دهم درصد بوده است.

آمار منتشر شده در ماه گذشته نشان می دهد که مقامات اروپایی در مبارزه با بیکاری ناکام مانده اند.

در این میان سه کشور"یونان" ،"اسپانیا"و ایتالیا از لحاظ بیکاری دارای بدترین وضعیت ممکن نسبت به دیگر اعضای اروپای واحد هستند.

در یونان نرخ بیکاری از 14ممیز یک دهم درصد در ماه اکتبر 2012 به 19 ممیز 9 دهم در ماه سپتامبر ۲۰۱۲ افزایش یافته است.

این آمار نشان می دهد که در عرض یک ماه نرخ بیکاری در یونان بیش از ۵ درصد افزایش یافته است، از این رو آتن همچنان حکم اصلی ترین کانون بحران در اروپای واحد را دارد.

کشور اسپانیا نیز وضعیت سختی در این خصوص دارد ، نرخ بیکاری در این کشور در ماه اکتبر سال جاری ۲۰.

۶ درصد بوده است اما این آمار در ماه سپتامبربه 23ممیز 3 دهم درصد رسیده است.

به گزارش فرانس پرس از میلان، اداره آمار ملی ایتالیا نیزامروز جمعه در گزارشی اعلام کرد،به دنبال رکود اقتصادی در این کشور، نرخ بیکاری در ایتالیا در ماه اکتبر به رکورد جدید یازده ممیز یک دهم درصد رسید که این سه دهم درصد بیشتر از نرخ بیکاری این کشور در ماه سپتامبر است و از زمان انتشار آمار ماهانه بیکاری در ژانویه سال 2012 میلادی، این رقم بالاترین سطح بیکاری در این کشور محسوب می شود.

این در حالیست که دولتهای یونان ، ایتالیا و اسپانیا در حال اجرای طرح های ریاضتی اروپای واحد با هدف مهار بحران اقتصادی در کشورهای خود هستند.

با این وجود اتخاذ ریاضت‌های سخت اقتصادی نیز نتوانسته است"مادرید" و" آتن" را از بحران فعلی نجات دهد.

در ماههای پایانی سال ۲۰۱۱ میلادی"آنگلا مرکل"صدر اعظم آلمان به همراه"نیکلا سارکوزی" رییس جمهور سابق فرانسه طرحی را در خصوص مبارزه با بحران اقتصادی اروپا از طریق ایجاد اصلاحات مالی تازه ارائه نمودند که با مخالفت مطلق کشورهایی مانند انگلیس ، مجارستان و مخالفت نسبی سوئد مواجه شد.

با این وجود کشورهای اروپایی به مرکل اجازه دادند تا این طرح را به عنوان یک طرح مبنایی در اروپای واحد اجرا کند.

اما در حال حاضر هشدارهای مقامات سه کشور آلمان، انگلیس و فرانسه به خوبی نشان داد که بحران اقتصادی اروپا همچنان ادامه دارد و فعلا شهروندان اروپایی نباید نسبت به پایان یافتن آن خوشبین باشند.

وخامت وضع اقتصادی اروپا و همچنین رشد بالای بیکاری در این قاره در حالی است که مذاکرات اتحادیه اروپا و ژاپن برای امضای توافقنامه تجارت آزاد باعث نگرانی های شدیدی در محافل اقتصادی اروپا شده است.

/ 0 نظر / 6 بازدید