درخواست نیروهای فارک برای آتش بس دوجانبه در کلمبیا

گروه مسلح انقلابی کلمبیا ،"فارک" خواستار آتش بس دوباره با دولت این کشور شد.
"ایوان مارکز"Ivan Marquez مذاکره کننده ارشد فارک در مذاکرات صلح با دولت"خوان مانوئل سانتوس" Juan Manuel Santos رئیس جمهوری کلمبیا در پاسخ به پیشنهادی که""Alvaro Leyva Duran وزیر سابق کابینه مطرح کرده است، گفت با پیشنهاد آتش بس دوجانبه با نظارت بین المللی موافق است .
"مارکز" در هاوانا ، پایتخت کوبا ، که مذاکرات در آنجا برگزار می شود، گفت مطمئنا دولت با"لیوا دوران" وزیر سابق موافق است، وقتی در مذاکرات صلح هستیم ، باید خونریزی در کشور را متوقف کنیم.
در این گفت و گو، فارک وعده داد به آتش بسی که زمینه را برای مذاکرات صلح و درک متقابل بیشتر فراهم کند، پایبند باشد.
دولت کلمبیا پس از آتش بس چند ماه اخیر، از گروه چپگرای فارک خواست به توافق قبلی دو طرف پایبند باشد ، اما گروه فارک با نقض این توافق ، دو پلیس را ربود که مورد انتقاد مقامات کلمبیا قرار گرفت.
”هومبرتو دلا کاله ” Humberto de la Calle مذاکره کننده ارشد دولت کلمبیا نیز در پایان دور جدید مذاکرات بین بوگوتا و فارک در هاوانا ، روز جمعه گذشته بیانیه ای را خواند که درآن تاکید شده بود تا زمانی که دو طرف به توافق قبلی پایبند باشند ، مذاکرات نیز پیشرفت خواهد کرد . در این بیانیه آمده است ، دولت کلمبیا با مطرح شدن مسائل جدید در مذاکرات ، مخالف است.
دولت کلمبیا و فارک مذاکرات صلح را با هدف پایان دادن به حدود پنج دهه درگیری با یکدیگر از اکتبر ۲۰۱۲ در "اسلو" پایتخت نروژ آغاز کردند و این مذاکرات در هاوانا ادامه پیدا کرد. دولت کلمبیا از زمان شروع مذاکرات صلح، هر درخواستی را برای آتش بس یا توقف اقدامات نظامی علیه نیروهای فارک ، رد کرده است.
مقامات کلمبیایی مدعی هستند، هر نوع آتش بس با گروه فارک موجب می شود این گروه خود را مجددا سازماندهی کند. مذاکرات دولت کلمبیا، با گروه فارک در شرایطی ادامه دارد که اخیرا گروه فارک آتش بس یکجانبه را رد و عملیات نظامی را آغاز کرد.
” رودریگو گراندا ” Rodrigo Granda فرمانده ارشد فارک نیز اخیرا در این زمینه گفت فارک برای پایان دادن به جنگ و آغاز روند صلح پایدار ، تلاش می کند و برای جلوگیری از بروز سوء تفاهمات در آینده، نیاز به زمان دارد. اظهارات فرمانده ارشد فارک، در پاسخ به ” خوان مانوئل سانتوس ” رئیس جمهوری کلمبیا مطرح شد که اخیرا خواستار تسریع در روند مذاکرات بوگوتا و فارک شده بود.
رئیس جمهوری کلمبیا ، صلح با گروه فارک را از اولویت های سیاست های دولت خود اعلام کرده است. در این شرایط، تشدید درگیری بین فارک و نیروهای دولتی در روزهای اخیر ، منجر به هشدار مقامات کلمبیایی به اعضای این گروه شده است .
این هشدار بعد از آن اعلام شد که در حمله ای که به فارک نسبت داده شد ، دو نفر از نیروهای پلیس کلمبیا در جنوب غربی این کشور ربوده شدند. درگیری بین دولت کلمبیا و گروه چپگرای فارک از دهه ۱۹۶۰ میلادی، آغاز شده است.
آمارها نشان می دهد، که در گیری بین فارک و ارتش کلمبیا در حدود پنج دهه اخیر ۶۰۰ هزار کشته برجای گذاشته است.

 

/ 1 نظر / 9 بازدید
20Movie2.ir

بهترین مرکز دانلود فیلم با آرشیو کاملی از فیلم ها و سریال ها مجموعه کامل کالکشن های بازیگران و مجموعه فیلم های معروف دنیا سریال های جدید به طور کامل دانلود با لینک مستقیم توسط سرورهای قدرتمند با پورت 1 گیگابایت آدرس: http://20Movie2.ir با بیست مووی به آرشیو 4000 گیگابایتی فیلم های سرتاسر دنیا دسترسی پیدا کنید