انتقاد رئیس جمهوری شیلی از سیاه نمایی درباره عملکرد دولتش

"" Sebastian Pinera رئیس جمهوری شیلی روز پنجشنبه همزمان با آغاز مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری در این کشور دستاوردهای دولت خود را ستود و از سیاه نمایی برخی مخالفانش در این خصوص انتقاد کرد.

"پینه را" در نشستی دولتی با اشاره به اینکه در حال انجام "تلاشی بزرگ" برای خدمت به شیلی است مدعی شد، دولت وی در اقتصاد، مبارزه با فقر، بهداشت و حفاظت از حقوق شهروندان موفق بوده است.

پینه را با اشاره به اصلاحاتش در آموزش و پرورش افزود، آموزش و پرورش در شیلی مسئله ای است که برخورد سیاسی با آن می شود و دولت وی نسبت به دولت های میانه رو و چپگرای پیشین در این زمینه موفق تر بوده است.

این اظهارات رئیس جمهوری شیلی در حالی است که "آندرس آلاماند"Anderes Lamanda و"لورنس گولبورنه"Lawrence Gvlbvrnh دو تن از وزیران پیشین وی در حال رقابت برای نامزد رسمی در این انتخابات هستند.

در 17 نوامبر 2013 انتخابات ریاست جمهوری و کنگره ملی در شیلی برگزار می شود.

"سباستین پینه را"، رییس جمهوری شیلی ، از زمان پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2008 ، از سیاستهای اقتصادی"میشله باشلت"Michelle Bashlt رییس جمهوری چپگرای شیلی فاصله گرفته است.

این در حالی است که وی در زمان انتخابات ریاست جمهوری وعده داده بود که سیاستهای"باشلت"را ادامه دهد،به ویژه این که اصلاحات اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی مورد تایید اکثریت مردم شیلی بود.

باشلت تلاش کرده بود در سیاست خارجی نیز سیاستهای مستقل از آمریکا در پیش گیرد، مساله ای که به دلیل روحیه ضد آمریکایی مردم شیلی ، باعث افزایش محبویت وی شده بود، اما برخلاف باشلت،پینه را ، سیاست نزدیکی به آمریکا و هم پیمانان این کشور در منطقه را دنبال کرد.

پینه را اولین کاندیدای محافظه کار است که از زمان پایان حکومت نظامیان بر شیلی در سال 1990 میلادی به عنوان رییس جمهوری برگزیده شد.

به اعتقاد کارشناسان سیاسی ، سفر باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا به شیلی در ماه مارس گذشته حاکی از بهبود روابط آمریکا و شیلی بود.

با این وجود سیاستهای "پینه را"مورد تایید مردم این کشور نیست ،به طور کلی به نظر می رسد در صورتی که"پینه را" بر اجرای سیاستهایی که منافع مردم شیلی را در نظر نمی گیرد تاکید کند، احتمال آغاز بی ثباتی در این کشور وجود دارد.

"سباستین پینی را" رییس جمهوری شیلی روز شنبه در اظهاراتی پیش بینی‌ کرد که اقتصاد این کشور در سال 2013 میلادی چهار درصد رشد داشته باشد که 2 / 2 درصد کمتر از سال قبل 2012است.

وی گفت: سال 2013 نیز با رشد اشتغال روبرو خواهیم شد که هر چند مانند سال گذشته نخواهد بود، اما در این زمینه موفقیت هایی کسب خواهیم کرد.

وی افزود: استحکام و ثبات اقتصادی شیلی، اجازه می‌ دهد به خوبی‌ با بحران اقتصادی بین المللی مبارزه کنیم، اما با وجود این افق های مثبت و امیدوارانه، برنامه هایی‌ اضطراری برای مواقع رکود اقتصادی منطقه یورو و وخیم شدن بحران اقتصادی جهانی، در دست داریم که بر حفظ قدرت رشد اقتصادی، ایجاد شغل و حمایت از قشر متوسط و پایین جامعه استوار است.

اظهارات "سباستین پینه را"در خصوص آینده اقتصاد شیلی در حالی مطرح شد که بسیاری از مخالفان وی با توجه به تحولات اجتماعی و نارضایتیهای عمومی که در سال 2012 به وقوع پیوست اظهارات وی را سیاه نمایی "پینه را"در آستانه انتخابات ریاست جمهوری می دانند و از وی انتقاد می کنند که برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری به عوام فریبی پرداخته است.

/ 2 نظر / 12 بازدید
خاطره

سلام فروشگاه اینترنتی اینجا با ما افتتاح شده است . خرید پستی محصولات به دو روش خرید نقدی و خرید پستی امکان پذیر است . خرید نقدی با 10 درصد تخفیف انجام میپذیرد . انواع محصولات در سایت موجود میباشد . خرید اینترنتی و اسان را با ما تجربه کنید . http://injahast.com

آرزو

مطلب جالبی بود موفق باشی بیا با هم در ارتباط بیشتری باشیم می خوام بیای تو وبلاگ من و وبلاگت بذاری تو وبلاگم باشه ؟ بیا حتما