افزایش آمار بیکاری در اروپا

دفتر مطالعات آمار اروپا اروستات Eurostat امروز "جمعه " اول فوریه اعلام کرد که نرخ بیکاری درحوزه یورو در ماه دسامبر 2012،در یازده و هفت دهم درصد ثابت ماند.
این دفتر مطالعاتی خاطر نشان کرد شمار افرادبیکار در ماه دسامبر 18 میلیون و 71 هزارنفربوده است.
از آغاز بحران اقتصادی سال 2008 و مشکلات مربوط به بحران‌ های مالی و بدهی بانکی تا افزایش نرخ بیکاری و ورشکستگی موسسات و بانکها در کشورهای حوزه یورو حدود پنج سال می گذرد و در این مدت بیشترین فشار بر دوش مردم کشورهای این منطقه بوده است.
بحران اقتصادی که از کشورهای یونان و اسپانیا آغاز شد به تدریج حوزه یورو را نیز تحت تاثیر قرار داد و بسیاری از صنایع در کشورهای این حوزه دیگر قادر به ادامه فعالیت نیستند و به ناچار بخش و یا تمام فعالیت خود را تعطیل کردند که این امر موجب افزایش بیکاری در اروپا شده است، تا جایی که اداره کار فدرال آلمان ، اعلام کرد، شمار بیکاران در این کشور از سه میلیون نفر بیشتر شده است.
اداره کار فدرال آلمان روز پنجشنبه شمار بیکاران این کشور در ژانویه سال 2013 را سه میلیون و یکصد و سی و هشت هزار نفر اعلام کرد که در مقایسه با دسامبر سال گذشته 2012 ماه قبل از آن دویست و نود و هشت هزار نفر افزایش داشته است.
"فرانک لورگن وایزه" Frank Lvrgn Vayz•h رئیس اداره کار فدرال آلمان، چشم انداز اشتغال در سال 2013 این کشور را بی ثبات و ناپایدار توصیف کرده است.
احزاب مخالف در آلمان نیز، در مورد افزایش بیکاری به دولت هشدار داده اند.
بسیاری از شرکتهای اتومبیل سازی آلمان به سبب عدم استقبال از تولیدات گران قیمتی همچون بنز و فولکس دیگر قادر به ادامه فعالیت همه بخشها نبوده و بخشی از کارگران را اخراج کردند.
این در حالی است که فرانسه هم به همین فرایند دچار شده است و شرکت خودرو سازی"پژو سیتروئن" تمام فعالیت تولیدی خود را تعطیل کرده است که درنتیجه بیش از 8 هزار نفر در این بخش بیکار شده اند.
افزایش بیکاری و گسترش بحران اقتصادی در فرانسه موجب اعتراض شدید مردم این کشور شده است و هزاران نفر در شهرهای مختلف فرانسه روز گذشته تظاهرات کردند.
فرانسه با بحران شدید اقتصادی و رشد بیکاری دست و پنجه نرم می کند و دولت سوسیالیست فرانسه از سوی منتقدان به ناتوانی در حل این بحران متهم شده است.
به گزارش وزارت کار فرانسه، نرخ بیکاری در فرانسه همچنان بالا و تعداد شهروندان فاقد شغل سه میلیون نفر است، این آمار سیصد هزار نفر بیش از سال 2011 است،در سال 2012 ده درصد بر تعداد بیکاران اضافه شده است،که این هشداری برای دومین اقتصاد بزرگ منطقه پولی یورو محسوب می شود و امید نزدیک مدت به کاهش التهاب در بازار کار به چشم نمی خورد.
اداره آمار ملی انگلیس نیز اعلام کرد که از سالهای 2008 تا 2012 بیش از یک میلیون انگلیسی بیکار بودند و نرخ بیکاری در این کشور به ده و پنج دهم درصد رسیده است.

/ 1 نظر / 14 بازدید
سمیرا

..ღ♥ღ ..ღღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ ...ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღღ .......................ღ♥ღ ...........ღ♥ღ...ღ♥ღ ...........ღ♥ღ ...........ღ♥ღ.........ღ♥ღ.....ღ♥ღ ...........ღ..ღ♥ღ.......ღ♥ღ.....ღ♥ღ ...........ღ......ღ♥ღ.....ღ♥ღ.....ღ♥ღ ...........ღ♥ღ♥ღღ♥ღღ♥ღ♥ღ♥ ......ღ♥ღ ...........ღ♥ღღ♥ღ♥ღ♥ღღ♥ღღ♥........ღ♥ღ ....................................................ღ♥ღ ..........................@@..@@.............ღ♥ღ ..........................@@..@@.............ღ♥ღ ..............................@@................ღ♥ღ ..............................@@...............ღ♥ღ