سانسور محاکمه متهمان حملات یازدهم سپتامبر

وزارت دفاع آمریکات بخش هایی از جلسه محاکمه متهمان حملات یازدهم سپتامبر را که سانسو کرده بود ، برای خانواده های قربانیان و خبرنگاران پخش کرد.
این قسمت های سانسور شده ، اظهارات وکیل مدافع یکی از متهمان حملات یازدهم سپتامبر 2001 بود که در دادگاه از شکنجه شدن موکلش سخن گفته بود.
پنتاگون که قبلا این بخش از اظهارات "مایکل شوارتز" وکیل مدافع" ولید بن عطاش" یکی از پنج متهمی را که به علت دست داشتن در حملات یازدهم سپتامبر 2001 در گوانتانامو محاکمه می شوند ، حذف کرده بود ،دوباره پخش کرد .
تصاویری که پنتاگون به خانواده قربانیان و خبرنگاران ارائه کرد،نشان می دهد که جریان محاکمه با بی نظمی آغاز شد و" خالد شیخ محمد"، متهم اصلی و چهار متهم دیگر از گوش کردن به ترجمه های دادگاه خودداری کردند و یکی از آنها، "رمزی بن الشیبه" حین محاکمه روی زمین به عبادت پرداخت.
وکلای مدافع به پرسش های معمول دادگاه جواب دادند و شکایت کردند که اشخاص مظنون در زندان شکنجه شده اند.
"شوارتز"وکیل مدافع "ولید بن عطش" برای قاضی تشریح کرد که چرا موکلش از استفاده از گوشی برای شنیدن ترجمه عربی آنچه در دادگاه مطرح می شود ، خودداری می کند.
"شوارتز" گفت:موکلش به علت آن که به دست ماموران آژانس اصلاعات مرکزی آمریکا ، سیا ، شکنجه شده است قادر نیست از گوشی استفاده کند .
شوارتز به اظهارات"خوزه رودریگز " از مقامات سابق سیا اشاره داشت .
این شخص اخیرا تلاش کرده است تکنیک های خشن بازجویی را که دولت جورج بوش اجازه داده بود در زندان های مخفی سیا به کار گرفته شود ، توجیه کند.
خوزه رودریگز از عوامل سازمان سیا که بر اجرای این شیوه شکنجه نظارت داشته و اقدام به از بین بردن اسناد کرده است در اظهاراتی به این مسئله اعتراف کرده و گفته بود:وقتی کسی به شیوه غرق مصنوعی شکنجه می شود ، صحنه چندان زیبایی نیست،غرق مصنوعی بدترین شیوه ای بود که سازمان سیا در بازجویی از بازداشت شدگان القاعده از آن استفاده کرد .
وکلای مدافع متهمان در ادامه دادرسی این دادگاه را ناعادلانه خواندند و "دیوید نوین" وکیل مدافع شیخ محمد، با اعلام این مطلب گفت: قوانین جدیدی که در دولت اوباما مصوب شده اند این امکان را از وکلا سلب کرده که بتوانند با موکلان خود درباره شرایط موجود گفت وگو کرده و در این جریان قرار بگیرند که نحوه رفتار با آنها در زندان های آمریکا چگونه بوده است.
در این دادگاه "خالد شیخ محمد" که طراح اصلی حملات 11 سپتامبر سال 2001 شمرده می شود به همراه "رمزی بن الشیبه"، "علی عبدالعزیز علی"،"مصطفی احمد الحوزوی" و" ولید بن عطش" محاکمه می شوند .
این پنج متهم بین سال های 2002 و 2003 دستگیر شدند و به زندان های سازمان اطلاعات مرکزی امریکا (سیا) و بعد به زندان نظامی گوانتانامو انتقال داده شدند.
شیخ محمد در زندان به دست داشتن در حملات 11 سپتامبر اعتراف کرد، اما گفته می شود که شاید اعترافات او تحت شکنجه صورت گرفته باشد.

در واقع محاکمه این پنج نفر را باید دومین تلاش امریکا دانست که می خواهد به حملات تروریستی 11 سپتامبر از نگاه حقوقی رسیدگی کند،نخستین جریان محاکمه علیه این پنج متهم در سال 2008 و در زمان ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش آغاز شد.
 

بارک اوباما بعد از احراز مقام ریاست جمهوری و در سال 2009 هم
 
ه جریان محاکمات ویژه در گوانتانامو را به دلیل ملاحظات حقوقی متوقف کرد اما تلاشهای اوباما برای محاکمه اشخاص متهم در برابر دادگاه ایالاتی نیویورک با مخالفتهای شدید سیاسی روبرو شد تا اینکه یک سال قبل اوباما اجازه داد تا این اشخاص در برابر دادگاه نظامی در گوانتانامو قرار گیرند.
 
/ 3 نظر / 7 بازدید
بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345415701.72

موفقیت در کمین شماست

امروز گامی برای موفقیت برداشته اید؟ مجموعه ی آموزشی سریع خوانی همراه با نرم افزار ارائه شده توسط استاد بزرگ کتاب خوانی جهان مجموعه ی 7 راز بزرگ انگیزه مجموعه ی آموزشی استفاده از قدرت حافظه مجموعه ی آموزشی استفاده بهینه از شرایط بد و بدشانسی ها مجموعه ی آموزشی تفکر تحول برانگیز مجموعه ی آموزشی تمرکز جادویی مجموعه ی آموزشی راه های اجرایی کسب ثروت مجموعه ی آموزشی مثبت اندیشی و اعتماد به نفس مجموعه ی آموزشی پیروزی در تعاملات روزانه بسته ی آموزشی نکات طلایی برای موفقیت دانشجویان بسته ی آموزشی نکات طلایی در صحبت کردن با کودکان زود دیر می شود 2085878437

فرید

با عرض سلام و خسته نباشید از ظاهر وبلاگتان این طور به نظر می رسد که برای آن زحمت کشیده اید ما هم می خواهیم شما را در این زمینه یاری برسانیم شما یقینا محدودیت هایی که یک وبلاگ دارد را به خوبی می دانید با این حال بد نیست مجددا آنها را با هم مرور کنیم: وجود یک تبلیغ ناخواسته و نامربوط با محتوای وبلاگ محدودیت در قالب های وبلاگ نداشتن فضای مناسب برای قرار دادن فیلم و عکس و فایل و ... سخت بودن افزودن یک امکان ساده، مانند نظرسنجی،آمارگیر جدید و ... عدم پشتیبانی از امکانات پیشرفته تر با این حال راهی ساده برای حل تمامی این مشکلات وجود دارد تبدیل وبلاگ به سایت به آدرس سایت مراجعه کنید و مراحل را دنبال نمایید و ظرف 24 ساعت از تمامی این مشکلات برای همیشه خلاصی پیدا کنید موفق باشید 1870154831