ژان لویی بورلو وزیر معزول محیط زیست فرانسه اعلام کرد که در انتخابات آتی ریاست جمهوری کشورش نامزد خواهد شد.

 

بورلو پس از آنکه چندی پیش به همراه تنی چند از چهره های راست میانه فرانسه از کابینه ترمیمی فرانسوا فیون نخست وزیر این کشور کنار زده شد، در صدد برآمد تا ضمن تفکیک "حزب راست میانه رادیکال" از حزب حاکم

UMP به تحکیم پایه های حزب تازه تاسیس خود جهت نامزدی مستقل در انتخابات بپردازد.

' هروه مورن' وزیر دفاع پیشین فرانسه ، بورلوو و ' راما یاد ' از جمله شخصیت های راست میانه بودند که حزب حاکم راست درترمیم کابینه جدید این کشور که چند ماه پیش انجام شد، آنها را به بازی نگرفت.

 

در این میان ، مورن نیز چندی پیش، استقلال خود را از حزب راست میانه که رهبری آن را برعهده داشت اعلام کرد و درصدد بر آمد تا احزاب پراکنده راست میانه را از حزب حاکم، مستقل کند، اعلام کرد که ضمن قبول مسوولیت در برابر جبهه ملی راست افراطی فرانسه که این روزها بسیار تهدید کننده شده است، در حال آماده شدن برای حمایت از بورلو درانتخابات ریاست جمهوری سال 2012 میلادی است.

 

"راما یاد" نیز که در تسویه حساب های حزبی نیز پس از رانده شدن از دولت ، ابتدا چند ماهی به عنوان سفیر فرانسه در یونسکو منصوب شده بود و اخیرا مجبور به استعفا از این سمت شد نیز با انتقاد از دولت فیون اعلام کرد که در انتخابات آتی به بورلو خواهد پیوست.

 

میشل ماتیو ، کارشناس موسسه مطالعات حقوقی در فرانسه معتقد است: اگر چه می شد با تلاش هایی که بورلو ، پس از کنارگذاشتنش ازدولت ، آغاز کرده بود حدس زد که وی در حال فراهم کردن مقدمات لازم برای نامزدی در انتخابات پیش رو است ، ولی این برای نخستین بار است که وی شفاف و صریح از نامزدیش صحبت می کند و به نظر می رسد که تلاش دارد تا اعتبار سیاسی از دست رفته خود را در میان افکار عمومی فرانسه ترمیم نماید.

 

وی افزود: بورلو در حالی خود را در قبال روند رو به رشد جایگاه جبهه ملی فرانسه مسوول می داند که این حزب توانسته است در ماههای اخیر با زیر سوال بردن سیاست های احزاب چپ و راست فرانسه ،پایگاه و محبوبیت مردمی خود را تا حدودی ترمیم و ارتقاء دهد.

 

حزب حاکم فرانسه یا جنبش برای اتحاد مردمی (

UMP) به سبب برنامه های اقتصادی ناموفقی که در کشور اجرا کرد، موجب اعتراض شدید مردم قرار گرفت و محبوبیت خود را بیش از 20 درصد از دست داد که این موقعیت مناسبی برای احزاب مخالف فیون از جمله احزاب طرفدار بورلو پدید آورد .

این نکته به ویژه از آن جهت حائز اهمیت است که جایگاه حزب حاکم و نیکلاسارکوزی رییس جمهوری نیز در ماههای اخیر میلادی و در انتخابات محلی روندی نزولی را شاهد بود.

 

جبهه ملی راست افراطی که برای اولین بار در انتخابات کانتونال یا همان شوراهای محلی فرانسه ، در صدر جدول قرارگرفته و حائز بیشترین کرسی ها در مناطق مختلف فرانسه شده و حزب حاکم نیز به جایگاه دومی در این زمینه بسنده کرد.

 

جبهه ملی افراطی نیز در این انتخابات درست پشت سر حزب حاکم صف آرایی کرد و به جایگاه سومی دست یافت که این انگیزه ای برای حضور بورلو در انتخابات آتی ریاست جمهور ایجاد کرد و زمینه نگرانی حزب راست فرانسه را به وجود آورد.

/ 2 نظر / 7 بازدید
شغل دوم

اس ام اس بخونيد پول در بياريد مگه ميشه؟! دوستان تا دير نشده ثبت نام کنيد. اين سايت در ازاي خوندن اس ام اس به شما پول ميده. با عضويت در سيستم و فعالسازي اکانت خود، به ازاي هر پيامکي که براي شما ارسال مي شود، مبلغي به حساب شما در سايت اضافه مي شود. شما ميتونيد بعد از به حد نصاب رسيدن هر 5000 تومان برداشت کنيد. هيجان انگيز نيست؟ شما ميتوانيد با معرفي دوستانتان به اين سيستم درآمد خودتان را به ميزان قابل توجهي افزايش دهيد و حتي امتياز خود را بالا ببريد تا در قرعه کشي جايزه ببريد. لينک ثبت نام: http://ads.inpersia.com/users/ref/9347 اطلاعات بيشتر: http://buxina.mihanblog.com/

شراره نادري

حراج واقعي کمترين قيمت اجناس در کل ايران فقط در فروشگاه ارزانسرا لطفا مقايسه کنين و گران نخريد خريد خوب شايسته شماست www.shopingmeg.in