فقدان دولت در بلژیک پس از گذشت یکسال از انتخابات پارلمانی

 

بلژیک اکنون رکورد دار اداره کشور بدون دولت است و این امر اعتراض شهروندان را برانگیخته است.

رسانه های بلژیک ضمن انتقاد به این بن بست سیاسی، از اینکه امور این کشور بدون وجود دولت، دستخوش اختلال نشده است ابرازنگرانی کرده و از سوی دیگر تدابیر کارشناسان نیز به بازشدن گره ای از این کلاف سردرگم منجر نشده است.

در سالی که گذشت همچنین میانجیگری فرستاده ویژه پادشاه هم احزاب را با هم آشتی نداد.

نخست وزیر بلژیک که 22 آوریل سال گذشته میلادی درپی خروج لیبرال های فلامان از دولت استعفا داده بود، برغم عدم برگزاری انتخابات همچنان در مسند قدرت است.

با توجه به اینکه به نظر می رسد اختلاف نظر بین فلاماند زبان ها (نوعی گویش زبان هلندی) و فرانسوی زبان ها تشدید شده است‌،این خطر وجود دارد که وضع بی سابقه فعلی ادامه یابد.

وینسنت دو کوربیتر

Vincent de Coorebyter از کارشناسان سیاسی بلژیک در آستانه اولین سالگرد انتخابات پارلمانی سیزده ژوئن سال 2010 گفت : در این انتخابات برای اولین بار در تاریخ بلژیک ، یک حزب راستگرای جدایی خواه (ان-وی.ای یا ائتلاف نئو فلاماند) 28 درصد آرای منطقه فلاندر را به دست آورد که موجب نگرانی فرانسوی زبانها و استعفای "ایوس لترمه" نخست وزیر منتخب از دولت شد.

 

 

/ 1 نظر / 10 بازدید
جهانگیر میر شفیعی : mlj

با عرض سلام دوست عزیز وبلاگ بسیار جالبی دارید. لطفا به سایت من سر بزنید و آخرین مطلب من را حتما مطالعه کنید و نظر دهید. در صورت مایل بودن برای تبادل لینک با ما من را با نام وبلاگ شخصی جهانگیر میر شفیعی لینک کرده و در بخش نظرات اطلاع دهید تا شما را لینک کنم. منتظر حضورتان هستم با تشکر