تشدید مشکل بی خانمان ها در آمریکا

بمشکل بی خانمان ها در آمریکا با وجود وعده هایی که رییس جمهوری این کشور برای مبارزه با روند رو به افزایش آن مطرح کرده ، همچنان جدی است...

"باراک اوباما"، رئیس جمهوری آمریکا در سال 2010 ، وعده داد به بی خانمانی کودکان در این کشور ظرف یک دهه پایان می دهد اما با گذشت سه سال از این وعده ، تعداد خانواده های آمریکایی که در خیابان ها زندگی می کنند

، رو به افزایش است.

بسیاری افراد وضعیت اقتصادی را ملامت می کنند اما عوامل دیگری وجود دارند که بر وخامت این مشکل می افزایند...

برخی برآوردها همچنین نشان می دهد بیش از پنجاه درصد بی خانمان های آمریکا با مشکلات روانی دست و پنجه نرم می کنند و از این تعداد کمتر از نیمی کمکهای درمانی دریافت می کنند، این درحالی است که با قطع یارانه ی اجاره ی مسکن در آمریکا شمار بی خانمان ها در این کشور افزایش شدیدتری یافته است.

عضو ائتلاف حمایت از بی خانمان های آمریکا در این خصوص گفت:هم اکنون در شهر نیویورک شمار افراد بی خانمان در هر شب بیش از شمار بی خانمان ها در زمان رکود بزرگ اقتصادی در دهه ی هزار و نهصد و سی است.

بر اساس گزارش یک نهاد آمریکایی تعداد بی خانمان ها در این کشور به بیش از 630 هزار نفر رسیده و پیش بینی می شود با توجه به بحران کسر بودجه دولت ، پدیده کارتن خواب ها در این کشور افزایش یابد.

بر اساس گزارش موسسه آمریکایی " اتحاد برای مبارزه با بی خانمانی " آمارهای دولتی از وجود 633 هزار و 782 بی خانمان در آمریکا حکایت دارد.

بر اساس گزارش این نهاد ، تعداد بی خانمان ها در 28 ایالت آمریکا تا 10 درصد افزایش یافته است که این تعداد با توجه به بحران کسری بودجه که تمام بخش های دولتی وعمومی را تحت تاثیر قرار داده با سرعت بیشتری در حال افزایش است.

کاهش بودجه تاثیر گسترده ای بر بخش های آموزش، بهداشت و بسیاری از بخش هایی که از بودجه فدرال تغذیه می شوند، داشته است.

برخی رسانه های آمریکا اعلام کردند که پس از کاهش بودجه فدرال ، آمار واقعی بیکاری در این کشور نزدیک به دو برابر آماری شده است که به صورت رسمی از سوی دولت اعلام می شود.گفته می شود آمار واقعی بیکاری در آمریکا 14 ممیز 3 دهم درصد است.

سازمان مسکن و توسعه شهری امریکا اعلام کرده است که ششصد و سی و سه هزار و هفتصد و هشتاد و دو نفر در امریکا بی خانمان هستند.

بحران بی خانمان ها در"سن دیه گو" امریکا افزایش یافته و این شهر پس از"نیویورک" و"لس آنجلس" ، بیشترین آمار بی خانمان ها را در امریکا داراست.

بررسی جدیدترین آمارها نشان می دهد حدود ده هزار نفر از جمعیت یک میلیون و سیصد هزار نفری شهر"سن دیه گو" امریکا بی خانمان هستند که یک چهارم این افراد بی خانمان بین هجده تا سی سال سن دارند.

برخی منابع آگاه می گویند از آنجا که بررسی و تعیین شمار دقیق بی خانمان ها بسیار دشوار است، آمار بی خانمان ها در سن دیه گو ممکن است حتی بیشتر از آمار گزارش شده باشد.

"باب فیلنر" Bob Filner شهردار"سن دیه گو" پیشتر از تعیین و اجرای برنامه هایی چهار ساله برای پایان دادن به مشکل بی خانمان ها این شهر خبر داد.

مسئولان این شهر در سال 2006 میلادی نیز طرحی را برای پایان بخشیدن به مشکل جدی بی خانمان ها ارائه کردند که شامل احداث دو هزار واحد مسکونی جدید تا پایان سال 2012 میلادی بود. اگرچه شهر" سن دیه گو" آب و هوای نسبتا معتدلی دارد اما برودت هوا در هنگام شب مشکلات جدی را برای بی خانمان ها ایجاد می کند.

گذشته از بحران بی خانمان ها در آمریکا ، افزایش فقر شمار زیادی از قشر متوسط این کشور را در معرض خطر پیوستن آنها به جمعیت بی خانمان ها قرار داده است.

براساس آمارهای اعلام شده در سه ماهه اول سال 2013 میلادی نرخ متوسطبیکاری در آمریکا هشت و یک دهم درصد بوده است.

سازمان مسکن و توسعه شهری امریکا در گزارشی اعلام کرد ششصد و سی و سه هزار و هفتصد و هشتاد و دو نفر در امریکا بی خانمان هستند.

 

/ 4 نظر / 52 بازدید
تبديل وبلاگ به سايت

سلام دوست عزيز ميدوني تا حالا چند بار کل وبلاگهاي سرويس دهندگان وبلاگ رايگان با کل اطلاعاتشون از بين رفته؟! ولي با داشتن وب سايت اختصاصي هيچ وقت خطر از بين رفتن اطلاعات و نوشته ها شما را تهديد نمي کنه. فقط با 48 هزار تومان ميتوني يه وب سايت اختصاصي با آدرس اختصاصي داشته باشي. هم امکاناتش خيلي خيلي بيشتره ، هم ميتوني ايميل اختصاصي داشته باشي و .... توضيحات بيشتر تو اين صفحه هست: www.blog.webgar.com