تظاهرات گسترده ضد صهیونیستی در اروپا

اعتراضات ضد سرمایه داری که در چند روز گذشته بسیاری از کشورهای اروپایی را درگیر کرده بود روز پنجشنبه در برخی کشورها از جمله؛انگلیس، فرانسه،اتریش و یونان تبدیل به تظاهرات ضد صهیونیستی شد.

گروهی از هواداران حقوق بشر شامگاه پنج شنبه با تجمع اعتراضی در"پاریس"جنایتهای رژیم صهیونیستی در باریکه غزه را محکوم کردند.

به گزارش ایرنا،طرفداران حقوق بشر در پاریس که دست نوشته ها، پلاکاردها و پرچم فلسطین را با خود حمل می کردند،با تجمع در میدان" اوپرا"در مرکز پاریس علیه جنایتهای رژیم صهیونیستی در به خاک و خون کشیدن مردم بی دفاع فلسطین شعار دادند.

"نتانیاهو جنایت می کند، اولاند حمایت می کند"، از جمله شعارهایی بود که تظاهرکنندگان در پاریس دادند .

تجمع کنندگان در پاریس، همچنین از دولت فرانسه خواستند تا به حمایتهای خود از دولت رژیم نامشروع صهیونیستی پایان دهد.

همچنین یک نهاد مردمی و غیرمسلمان در یونان نیز با محکوم کردن اقدامات جنایتکارانه صهیونیستها ضد ملت مظلوم و تحت ستم فلسطین در باریکه غزه، برای تظاهرات علیه رژیم صهیونیستی فراخوان صادر کرد.

این نهاد مردمی یونان در بیانیه ای تمامی شهروندان یونان را برای شرکت درتظاهراتی که در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی بعداز ظهر پنجشنبه به وقت محلی برگزار شد، دعوت کرد.

این نهاد مردمی همچنین از دولت یونان خواست ، اقدام های جنایتکارانه رژیم صهیونیستی ضد ملت مظلوم فلسطین در باریکه غزه را محکوم کند.

به گزارش پرس تی وی، گروهی از فعالان مدنی انگلیس نیز روز پنجشنبه با حضور در خیابان های شهر لندن پایتخت این کشور حملات جنگنده های رژیم صهیونیستی به باریکه غزه را محکوم کردند.

فعالان مدنی انگلیس با تجمع در مقابل سفارت اسرائیل درلندن علیه رژیم صهیونیستی شعار دادند.

این در حالی است که " ویلیام هیگ" وزیر امور خارجه انگلیس روز پنجشنبه در بیانیه ای جانبدارانه بدون محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی علیه مردم غیرنظامی و تحت محاصره غزه، جنبش حماس را به خاطر آنچه که پرتاب راکت به شهرکهای اسراییلی خواند، محکوم کرد.

به گزارش رسانه ها،در حملات گسترده دو روز گذشته جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف باریکه غزه ، دستکم 17 فلسطینی شهید و بیش از 100 نفر هم زخمی شده اند.

هزاران نفر از مسلمانان اتریشی، ایرانی، ترک، پاکستانی، عراقی و افغانی مقیم "وین" نیز روز گذشته با حضور در تظاهرات ضد رژیم صهونیستی در پایتخت اتریش نفرت خود را از سیاست های این رژیم اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این جمعیت گسترده عصر روز پنجشنبه ضمن تظاهرات در خیابانهای اصلی وین ، رژیم صهیونیستی را رژیمی تروریستی و فاشیستی خواندند.

نکته جالب اینکه هنگام عبور جمعیت گسترده تظاهر کنندگان از یکی از خیابان های منتهی به"اشتفان پلتز" مهمترین میدان وین ، گروهی 10 نفره طرفدار رژیم صهیونیستی که پرچم این رژیم و همچنین پرچم آمریکا را در دست داشتند درپی آن بودند که مسیر راهپیمایان را سد کنند که با تلاش پلیس اتریش مسیر راهپیمایان باز شد.

بسیاری از اتریشی ها و توریستها که نظاره گر این صحنه بودند به جمع راهپیمایان پیوسته و علیه رژیم صهیونیستی و حامی آن یعنی آمریکا شعار دادند.

صحنه تظاهرات بین المللی شده بود، پرچم های فلسطین در دست همگان دیده می شد، اتریشی ها و توریستهای چینی،ژاپنی،آلمانی و سوییسی که در میدان حضور داشتند به همراه تظاهر کنندگان پرچم فلسطین را تکان می دادند.

راهپیمایان در پایان با خواندن قطعنامه ای ضمن محکومیت کشتار فلسطینیان در سرزمین های اشغالی بر ضرورت توقف وحشی گریهای رژیم صهیونیستی تاکید کرده و از سازمان های بین المللی خواستند که برای جلوگیری از این امر اقدام کنند.

راهپیمایان همچنین خشونت و کشتار افراد غیر مسلح در سوریه را نیز محکوم کرده و از دخالت آمریکا و رژیم صهیونیستی و عمال منطقه ای آنها در امور سوریه ابراز انزجار کردند.

به گزارش خبرگزاری ریا نوواستی، عصر پنجشنبه در "سارایوو" پایتخت "بوسنی هرزگووین" نیز، تجمعی اعتراض آمیز نسبت به جنگ افروزی های رژیم صهیونیستی اسرائیل برگزار گردید.

پیش از آغاز تظاهرات گسترده مردمی نوه "تیتو"، رهبر سابق یوگوسلاوی، سخنرانی کرد، وی بروز شرایط کنونی غزه را با تراژدی سالهای گذشته در قبال ساکنین بوسنی و هرزگوین مقایسه نمود و خواستار پایان کشتار مردم بی گناه در غزه و جلوگیری از تکرار یک اشتباه تاریخی دیگر شد.

علاوه بر این کشورها، در تمام اروپا در مقابل ساختمان سفارت ایالات متحده آمریکا تظاهرات مردمی بر علیه جنگ در غزه برگزار گردید. امتناع آمریکا در حمایت از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد پایان جنگ در غزه خشم افکار عمومی را برانگیخته است.

/ 0 نظر / 6 بازدید