گسترش بیکاری، گرسنگی و بی خانمانی در امریکا

در حالی که هفته هاست دولت و کنگره آمریکا بر سر بحث مالیات ها در حال جدال و کشمکش هستند، انتشار یک گزارش تکان دهنده توسط "مجمع شهرداران آمریکا" نشان می دهد که تعداد افراد گرسنه و بی خانمان در این کشور به شکل گسترده افزایش یافته است.

مطالعه انجام شده از سوی فعالان خدمات اجتماعی در 25 شهر بزرک آمریکا به سفارش مجمع شهرداران آمریکا، حکایت از آن دارد که شمار افراد بی خانمان نیازمند کمک در آمریکا از سال 2011 هفت درصد افزایش یافته است.

"مایکل نوتر" شهردار"فیلادلفیا" گفت : من در این شهر افرادی را می بینم که گرسنه و نیازمند هستند آنچه آنان نیاز دارند کار است تا بتوانند خانواده هایشان را تحت حمایت قرار دهند .

وزارت کار آمریکا در آخرین گزارش خود اعلام کرد که نرخ بیکاری در این کشور را در ماه اکتبر به هفت ممیز نه دهم درصد افزایش یافته است و افراد بیشتری در جستجوی کار هستند.

نبود مسکن مناسب از لحاظ توان مالی عمدتا دلیل مشترک برای افزایش بی خانمانی و گسترش فقر،بیکاری و خشونتهای داخلی درامریکا می باشد و عوامل یادشده نشان دهنده تاثیر طولانی مدت رکود اقتصادی آمریکا بر زندگی میلیون ها شهروند این کشور است.

همچنین خانواده هایی که زمانی جز طبقه متوسط آمریکا بوده اند وابسته به کمک های دولتی شده اند.

انتشار این گزارش در حالی است که دولت اوباما و کنگره امریکا بر سر برنامه اقتصادی این کشور و مساله پرتگاه مالیاتی در حال رویارویی هستند این جدال اقتصاد آمریکا را تهدید کرده و محافل اقتصادی در آمریکا با ابراز نگرانی از حل نشدن مساله پرتگاه مالی و کشمکش دو حزب بر سر مساله حساس اقتصادی، افزایش مالیاتها، بارها نسبت به پیامدهای آن برای اقتصاد این کشور و ثبات بازار مالی آمریکا و جهان هشدار داده اند.

بیکاری در آمریکا در حالی گسترش می یابد که بسیاری از کارخانه های تولیدی به سبب کاهش حمایتهای دولت، تعطیل شده و یا در حال تعطیل شدن هستند و کارگران بیکار هر روز به خیابانها می آیند و با برگزاری تظاهرات و اعتصاب از دولت باراک اوباما می خواهند که خدمات مناسب تری به آنها ارائه شود.

با این توصیف در صورتی که رئیس جمهوری امریکا نتواند تا آغاز سال جدید ( 2013 ) با مخالفان جمهوریخواه خود در کنگره به توافق برسد، مالیاتهای مردم آمریکا افزایش یافته و از بودجه دولت نیز کم خواهد شد که می تواند به کاهش 600 میلیارد دلار از گردش مالی دولت و در نتیجه یک رکود بزرک در آمریکا منجر شود.

این پیش بینی در حالی است که "توماس دی ناپولی "مسئول حسابرسی ایالت نیویورک روز پنجشنبه اعلام کرد این ایالت و دولت محلی آن ظرف بیست سال آینده با کاهش هشتاد و نه میلیارد دلاری بودجه امور زیربنایی روبرو می شوند.

این کاهش بودجه که بخش حمل و نقل و تاسیسات آب و فاضلاب ایالت نیویورک را هدف قرار داده است ،ضربه ی دیگر به اقتصاد آمریکاست که به افزایش بیکاری در این کشور خواهد انجامید.


 

 

/ 0 نظر / 8 بازدید