اجازه تبلیغ اسلام در تلویزیون برای مسلمانان آرژانتین

مرکز اسلامی آرژانتین اعلام کرد که اجازه یافته است از این پس به صورت هفتگی برنامه ای برای تبلیغ اسلام در تلویزیون دولتی این کشور پخش کند.

برنامه جدید مرکز اسلامی آرژانتین که از روز یکشنبه هشتم ماه مه شروع می شود ،این فرصت را به مسلمانان می دهد که اسلام حقیقی را آنچنان که باید به مردم آرژانتین و مخاطبین خود در آمریکای لاتین معرفی کنند.

سمیر صالح مدیر مرکز اسلامی آرژانتین ضمن استقبال از فراهم شدن چنین شرایطی برای مسلمانان، از مقامات آرژانتینی تشکر کرد و گفت، دولت آرژانتین در گذشته نیز قوانین جدیدی در جهت ارائه آزادی‌ های بیشتر به مسلمانان این کشور، درخصوص حجاب زنان و انجام فرائض دینی‌شان بدون بیم از آزار و اذیت اعطا کرده است که قابل توجه می باشد.

به اعتقاد کارشناسان دولت کریستینا فرناندز رئیس جمهوری این کشور سعی دارد با تصویب قوانینی ، علاوه بر اینکه برای مسلمانان فرصتهایی جهت استفاده از رسانه های گروهی فراهم کند ، نوعی مصالحه دینی را نیز در کشورش برای رهایی از برخی چالشهای مذهبی فراهم آورد.

براساس تلاشهای فرناندز در جهت ایجاد فضای باز مذهبی در آرژانتین، زنان مسلمان علاوه بر آنکه می توانند با حفظ حجاب خود در جامعه ظاهر شوند، می‌توانند برای کارت شناسایی از عکس‌هایی با پوشش اسلامی استفاده کنند.

فرناندز در 26 ژانویه 2011 پس از تصویب قانون آزادی نوع حجاب در آرژانتین گفت: پیام ما به همه و به همه کشورهای جهان این است که می‌توان اختلاف‌ها را برای زندگی بهتر حل و فصل کرد.

وی افزود: نقطه نظرات مختلف به ویژه درباره مسائل مذهبی، نباید هرگز به دیگران تحمیل شود.

سمیر صالح مدیر مرکز اسلامی آرژانتین نیز گفت: بر اساس این قانون، زنان مسلمان قادر خواهند بود تا از تصاویر محجبه خود برای کارت‌های شناسایی‌ استفاده کنند که این مساله با اعتقادات مذهبی آنان همسو خواهد بود.

دولت آرژانتین می‌گوید، تلاش دارد تا این قانون را با همکاری پلیس و نظام قضایی این کشور به بهترین شکل اجرا کند.

براساس نتایج نظرسنجی مؤسسه پیو در سال 2009 میلادی، بیش از هفتصد و هشتاد هزار مسلمان در آرژانتین زندگی می کنند که دو درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

براساس این نظرسنجی جامعه شیعیان آرژانتین اغلب در شهرهای بوئنوس آیرس، تاکامن، روزاریو و مار دل پلاتا ساکن هستند.

مرکز اسلامی آرژانتین که تلاش بسیاری برای تبلیغ ارزش ها و باور های اسلامی در این کشور پرجمعیت آمریکای لاتین انجام داده است ،با صدر مجوز تبلیغ اسلام در تلویزیون دولتی آرژانتین ، اکنون این اجازه را یافته است تا در کنار پیروان کاتولیک و یهودی، برنامه ای تلویزیونی در اختیار داشته باشد. مرکز اسلامی آرژانتین هدف از به راه انداختن این برنامه را معرفی اسلام از طریق مسلمانان و نشان دادن شیوه زندگی مسلمانان به مردم آرژانتین اعلام کرده است.

این برنامه بر اساس تصمیم دولت آرژانتین برای ایجاد تعامل بین ادیان و دادن فرصت مساوی به پیروان ادیان مختلف برای تبلیغ باورهای دینی خود پخش می شود.

براساس تازه ترین آمار دولتی در آرژانتین، بیش از هفتصد و هشتاد هزار مسلمان در آرژانتین زندگی می کنند که دو درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

/ 0 نظر / 7 بازدید