ادامه اعتراضها در یونان به برنامه های ریاضتی دولت

اعتراض به برنامه های ریاضتی دولت یونان روز پنجشنبه نیز با تظاهرات پزشکان و ماموران پلیس این کشور ادامه یافت.
به گزارش پرس تی وی،هزاران نفر از پزشکان،پرستاران،ماموران پلیس، نیروهای گارد ساحلی، ماموران ادارات آتش نشانی یونان روز پنجشنبه با حضور درخیابان های شهر آتن پایتخت این کشور،ضد اجرای سیاست ریاضت اقتصادی در یونان ، تظاهرات کردند.
تظاهر کنندگان با حرکت به سوی مقر پارلمان یونان، موافقت نمایندگان با کاهش حقوق کارمندان و کارگران را در چارچوب طرح های ریاضتی سال 2013 محکوم کردند.
معترضان یونانی اعلام کردند که با اجرای طرح های جدید ریاضت اقتصادی ، مردم یونان تحت فشار مالی شدیدتری قرار خواهند گرفت و یک نوع بردگی مدرن در این کشور حکمفرما خواهد شد.
بر اساس بودجه سال مالی 2013 یونان، دولت این کشور با افزایش مالیات ها ،کاهش حقوق کارمندان و بازنشستگان بیش از 9 میلیارد یورو در هزینه های خود صرفه جویی خواهد کرد.
این درحالی است که بحران اقتصادی و ادامه سیاست ریاضت اقتصادی در یونان مردم را با مشکلات فراوان معیشتی و دارویی روبرو کرده است.
مشکلات اقتصادی مردم به حدی رسیده است که آنها حتی از خرید داروهای مورد نیاز خود ناتوان هستند.
از سوی دیگر بانک جهانی و صندوق بین المللی پول موسوم به "تروئیکا" نیز اعلام کرده اند که نرخ بیکاری در یونان از مرز 23 درصد گذشته و بیش از یک میلیون نفر بیکار شده اند.
همچنین تعداد زیادی از کسبه ها و شرکت ها به علت رکود بازار با تعطیلی مواجه شده و حدود 25 درصد از مردم زیر خط فقر قرار گرفته اند.
اعتراض پزشکان و کارکنان بیمارستانی نشان می دهد که دولت "آنتونیس ساماراس"نخست وزیر یونان،به قدری در بحران مالی فرو رفته است که در بعضی از مواقع قادر به تامین خدمات اجتماعی و درمانی شهروندان خود نیست و در این راستا داروخانه های یونان نیز به علت بدهی دولت به آنان، نسخه های داروی بیماران که تحت پوشش بیمه های تامین اجتماعی هستند را نمی پذیرند.
در این ارتباط در اجلاس اعضای اتحادیه سراسری یونان که روز یکشنبه گذشته برگزار شد، مقرر گردید بیمه شدگانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند هزینه های داروی خود را نقدی پرداخت کنند.
اتحادیه سراسری داروخانه های یونان اعلام کرد: دولت طی سه ماه گذشته از پرداخت هزینه های داروی بیمه شدگان سازمان ملی خدمات درمان (بیمه های تامین اجتماعی) خودداری کرده و بدین ترتیب داروخانه ها نمی توانند نسخه های بیمه شدگان را بپذیرند.
این شرایط برای بیماران در حالی است که یونان در بحران شدید مالی به سر می برد و دولت ائتلافی نجات ملی که از حمایت سه حزب راستگرای دمکراسی نوین، حزب سوسیالیست پاسوک و حزب چپ دمکراتیک برخوردار است تلاش می کند تا با گفت وگو با سران کشورهای بزرگ اتحادیه اروپا، تاحدودی از فشار و مشکلات اقتصادی حاکم بر این کشور را از دوش اقشار کم درآمد کاهش دهد.
در این راستا"اندونیس ساماراس"نخست وزیر یونان طی دو روز گذشته با سفر به برلین و پاریس با صدر اعطم آلمان و رییس جمهور فرانسه دیدار و گفت وگو کرد.
شواهد نشان می دهد که "انگلا مرکل"صدر اعطم آلمان و"فرانسوا اولاند"رییس جمهور فرانسه ضمن حمایت از ادامه حضور یونان در حوزه یورو، بر مواضع سخت خود یعنی اجرای کامل توافقنامه اعطای وام به یونان تاکید دارند.
بر اساس توافقنامه یونان با وام دهندگان، این کشور موظف است تا سال 2013 مبلغ 11 میلیارد و 500 میلیون یورو از کسری بودجه خود بکاهد، تعداد 150 هزار نفر از کارکنان ادارات دولتی را طی سه سال آینده از کار اخراج، تعداد زیادی از شرکت های دولتی را به بخش خصوصی واگذار و تعداد زیادی از سازمانها، ارگانها، مدارس و مراکز آموزشی در کشور، بیمارستانها را با یکدیگر ادغام و یا منحل کند.
نخست وزیر یونان که برای افزایش زمان بازپرداخت بدهی های یونان به کشورهای آلمان و فرانسه سفر کرده بود، با جواب منفی سران آلمان و فرانسه روبرو شد.

/ 1 نظر / 11 بازدید
پاور هاستینگ

سلام دوست من خسته نباشبد وبلاگ خوب و زیبایی داری با کمترین هزنیه میتونید یک وب سایت زیبا و مستقل با طراحی رایگان راه اندازی کنید با من تماس بگیر تا توضیحات بیشتر بدم ...... 09358277721 09354556918 021-66054902 powerhosting.ir@gmail.com www.powerhosting.ir/convert-blog-to-website راه اندازی فروشگاه آنلاین راه اندازی فروش کارت شارژ آنلاین راه اندازی تالار گفتگو و فروم راه اندازی سایت دانلود راه اندازی سایت چت و ..... دامین ir یکساله 4500 دامین ir پنج ساله 14500 دامین com یکساله 40000